FIA WRC

FIA World Rally Championship

Par FIA WRC

FIA Pasaules rallija čempionātā (WRC) sacenšas piloti un stūrmaņi, braucot sērijveida automobiļos ar hibrīddzinējiem, pierādot sevi uz dažāda sarežģītības reljefa segumiem teritorijās visā pasaulē.

WRC tika izveidots 1973. gadā, un tā ir elpu aizraujoša cīņa ar elementiem un laiku. 2024. gada čempionāta sezonā ir 13 ralliji, aptverot četrus kontinentus! Cilvēkam un automobilim ir jāapgūst viss un jāpierāda sevi visur – sākot no sniegotām meža trasēm lielā aukstumā un beidzot ar akmeņiem nokaisītām kalnu pārejām svelmīgā karstumā.

13
Rallija Posmi
4
Kontinenti
51
Gadu Vēsture
Latvija – pirmo reizi WRC kalendārā

Latvija būs 37. valsts, kas uzņems WRC posmu.

WRC posmu norises valstis sezonu gaitās mainās – čempionāts ir norisinājies dažādās vietās visā pasaulē, sportistiem liekot sevi pierādīt dažādos braukšanas apstākļos, segumos un reljefā.

WRC – vairāk nekā 50 gadus sena vēsture

No pirmajiem automobiļiem līdz hibrīda tehnoloģijai.

WRC ir bagāta vēsture, kas laikam ritot, kaldinājusi rallija leģendas, likusi ļaudīm piedzīvot “Zelta ēru”, apbrīnojot slaveno Grupu B un sekot līdzi automobiļu un tehnikas attīstībai. Rallija pirmsākumi meklējami 20. gadsimta sākumā, bet par FIA pasaules rallija čempionātu WRC tika oficiāli atzīts 1973. gadā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Mūsu vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu un uzlabotu tīmekļa vietnes darbību, sniegtu vietnes apmeklētājiem pielāgotu informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, analizētu vietnes apmeklējumu.