Drošības
Noteikumi

1. Dodoties uz ātrumposmu:

 • Vienmēr atceries – rallijs ir dinamisks (un reizēm arī bīstams) sporta veids, kurā var notikt visneparedzamākie notikumi. Tāpēc vienmēr rūpējies par savu drošību, seko līdzi apkārt notiekošajam, un esi gatavs atbilstoši reaģēt.
 • Ierodoties uz ātrumposmu, novieto savu auto tā, lai tas nenobloķē ceļu – pārliecinies, ka garām varēs pabraukt ne tikai motocikls, bet arī lielāks minivens vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna.
 • Pirms rallija automašīnām trasē dodas arī drošības auto, kas pārbauda ātrumposma gatavību startam, tāpēc savu skatu vietu ieņem laicīgi! 30 minūtes pirms starta nestaigā pa ātrumposmu, bet, ja nākas to šķērsot, pārliecinies, ka trase ir brīva. Un atceries – ātrumposms nav skatpunkts, uz ceļa atrasties nav droši!
 • Izvēloties savu skatu vietu ievēro drošības marķējumu – nekādā gadījumā to nepārvieto! Izvērtē, vai izvēlētā skatu vieta ir droša. Atceries – drošības lente nespēs apturēt automašīnu, ja tā nobrauks no ceļa!
 • Izturies atbildīgi pret apkārtējo vidi, atceries, ka mežs, laukmala un vai cita Tava izvēlētā skatu vieta ir kāda cita īpašums. Izturies pret to cieņpilni un atstāj tādā pašā stāvoklī, kāda tā bija, kad ieradies.

2. Ātrumposma norises laikā:

 • Rallija laikā pievērs uzmanību drošības norādēm, tiesnešu un citu oficiālo personu teiktajam. Ieklausies un ievēro teikto – tas viss tiek darīts tikai un vienīgi rūpēs par drošu rallija norisi – kā skatītājiem, tā arī dalībniekiem. Atceries, ka neievērojot noteikumus, ātrumposma norise var kļūt bīstama, un tā norise var tikt atcelta.
 • Ievēro trases marķējumu un nekādā gadījumā nestāvi vietā, kas atzīmēta “Bīstamā Zona”. Ātrumposmu sagatavošana ir laikietilpīgs un pārdomāts process, kurā piedalās arī profesionāli rallija piloti. Ieklausies autosportistu teiktajā un nekādā gadījumā nestāvi zonās, kuras par bīstamām atzinuši paši autosportisti.
 • Tu drīksti uzņemt foto vai video, bet dari to droši. Atceries, lai uzņemtu dinamiskus kadrus, profesionāli fotogrāfi izmanto no attāluma vadāmas fotokameras. Apdomā, vai vienas bildes dēļ ir vērts riskēt.
 • Ātrumposma norises laikā nezaudē modrību, nestāvi ar muguru pret rallija trasi. Kļūdas pieļauj pat profesionālākie autosportisti, un tehnisks defekts automašīnai var notikt jebkurā brīdī. Seko līdzi trasē notiekošajam, jo rallija ekipāžu auto var strauji mainīt braukšanas virzienu.
 • Lai gan rallija ekipāžas startē ar precīziem intervāliem, nepaļaujies uz to. Atkarībā no notikumiem trasē, šie intervāli var ieilgt, bet var notikt arī tieši pretēji – un rallija ekipāžas var pabraukt garām tieši viena aiz otras.
 • Atceries, rallija ekipāžas pārvietojas pa grunts ceļiem, un automašīnas uzmet gaisā ne tikai putekļus, bet arī akmeņus.
 • Ja ralliju apmeklē ar bērniem vai mājdzīvniekiem – Tev jāuzņemas par tiem atbildību, tāpēc nezaudē uzmanību, pieskati savējos, un vienmēr pārliecinies, ka tie nenoklīst un atrodas drošā vietā.

3. Ātrumposma noslēgums:

 • Uzreiz pēc pēdējās rallija ekipāžas starta ātrumposmā dodas arī automašīna ar bākugunīm un rūtota karoga uzlīmi – tā signalizē par ātrumposma noslēgšanos un atver trasi skatītājiem. Nepamet savu skatu vietu pirms šīs automašīnas pabraukšanas garām, jo jebkurā brīdī Tevi var pārsteigt kāda no rallija ekipāžām, kas turpina piedalīties sacensībās. Un atceries, pēc ātrumposma noslēguma, pa to drīkst braukt tikai ātrumposma norises virzienā.
 • Ejot prom no savas skatu vietas pārliecinies, ka aiz sevis neatstāj atkritumus. Esi īpaši uzmanīgs ar uguni – nekādā gadījumā neatstāj degošu vai gruzdošu ugunskuru, kā arī nemet zemē nenodzēstu izsmēķi.
 • Visbeidzot, rallijā startē profesionāli autosportisti ar Starptautiskās automobiļu federācijas vai Latvijas automobiļu federācijas izsniegtām licencēm. Pie tam – rallijs notiek pa slēgtiem ceļiem. Arī šie daudzie drošības noteikumi ir apliecinājums, ka rallijs var būt bīstams sporta veids. Tāpēc kristiski izvērtē savas auto vadīšanas prasmes un neatkārto redzēto rallijā. Atceries, ka ceļu satiksmē Tu neesi viens, un vari apdraudēt ne tikai sevi, bet arī citus.
Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Mūsu vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu un uzlabotu tīmekļa vietnes darbību, sniegtu vietnes apmeklētājiem pielāgotu informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, analizētu vietnes apmeklējumu.