5/4/2024
RĪGA, LATVIJA

WRC Tet Rally Latvia dubultstarts Rīgā

Šodien Rīgas Motormuzeja konferenču zālē norisinājās FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma Tet Rally Latvia preses konference, kurā klātesot Rīgas mēram Vilnim Ķirsim, Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājam Aivaram Aksenokam un Tet Rally Latvia direktoram Raimondam Strokšam, plašākai publikai tika prezentētas gan galvaspilsētā plānotās rallija aktivitātes, gan Rīgā paredzētais Tet Rally Latvia pirmais ātrumposms, ar kuru 18. jūlija pievakarē Biķernieku trasē startēs vēsturiski pirmā WRC Latvijas posms sportiskā daļa.

Šogad, 18.-21. jūlijā, Latvija kļūs par 37. valsti, kura kaut reizi uzņēmusi 1973. gadā dibinātā FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu. Tet Rally Latvia būs pasaules čempionāta 2024. gada sezonas astotais posms – pirms viesošanās Rīgā, Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā, Dienvidkurzemes novadā un Liepājā – pasaules ātrākās rallija ekipāžās būs apciemojušas arī rallijus, kas notikuši Montekarlo, Zviedrijā, Kenijā, Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā.

Vilnis Ķirsis ©TetRallyLatvia
“Ar tādām autosporta tradīcijām, kādas ir mūsu valstī, Latvija jau sen ir pelnījusi būt par mājvietu un Rīga par viesmīlīgu namamāti tik vērienīgam sporta notikumam kā Pasaules rallija čempionāta posms, kas šovasar notiks pie mums. Rīgā ar vislielāko prieku sagaidīsim čempionāta komandas un sportistus, kā arī autosporta fanus no visas pasaules – tas būs viens no grandiozākajiem notikumiem šajā vasarā, kas pozitīvi pierūcinās Rīgu no pilsētas centra līdz pat izcilajai Biķernieku trasei. Rīgā esam apņēmušies kopā ar čempionāta rīkotājiem sarīkot īstus svētkus šī sporta veida cienītājiem, ļaujot apskatīt auto gan nedēļu pirms pirmā ātrumposma, gan atklāšanas dienā, bet pilsētas sirdī – Doma laukumā ierīkosim Fanu zonu, kur uz lielajiem ekrāniem varēs sekot līdzi notikumiem čempionāta ātrumposmos.”
“Neapšaubāmi, šis būs viens no šīs vasaras lielākajiem notikumiem, bet tuvākajā laikā, Rīgā notiksarī vairāki šādi lieli pasākumi. Mana filozofija par galvaspilsētu ir, ka tai ir nepieciešami šādi mēroga pasākumi. Tas ir pilsētas uzdevums, padarīt dzīvi interesantu, pievilināt tūristus, kuri izbauda pilsētas sniegtās izklaides iespējas, kas tad arī veicina mūsu ekonomiku,” Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

Šī nebūs pirmā reize, kad Biķernieku trasē, norisinās augstākā sportiskā līmeņa sacensības. Laika posmā no 2016. līdz 2022. nacionālajā sporta bāzē norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Šogad Biķernieku trasē notiekot vienam no WRC posma Tet Rally Latvia ātrumposmiem, trasi vēl vienā aspektā varēs pielīdzināta citai leģendārai autotrasei – Itālijas Moncai, kurā WRC ātrumposmi sarīkoti 2020. un 2021. gadā.

Aivars Aksenoks ©TetRallyLatvia
Šī laikam ir tā reize, kad varētu sevi paslavēt, jo Biķernieku trase pēdējos gados ir guvusi tiešām lielu atpazīstamību, nemaz nerunājot par vēsturiskajām tradīcijām. Nevienam sporta kompleksam, un trasei nebūtu nozīme, ja nebūtu laba sadarbība ar sporta organizatoriem, sportistiem, sacensību rīkotājiem. Tikai tad trase ir dzīva un tikai tad trase var attīstīties. Uzsākot pasaules rallijkrosa rīkošanu, mums nācās ieguldīt ļoti daudz, lai izveidotu labu trasi, bet pēc tam tas ļāva šeit notikt dažāda līmeņa sacensībām – gan starptautiskām, gan Latvijas čempionāta. Tāpat ir arī ar spīdveja stadionu, kur septembrī jau atkal būs pasaules mēroga spīdveja sacensības.
Tas viss palīdz trasei attīstīties, turklāt attīstīties kā sportisti to vēlas. Tas gan reizēm bojā nervus, jo viņi grib daudz. Mēs patiešām cenšamies visu izdarīt, jo zinām, ka tad viss būs izdarīts labi, vēl jo vairāk, ja ir tāds partneris kā Raimonds Strokšs un RA Events. Ir vēl viena laba lieta, ka šeit notiek šādi lieli sporta pasākumi. Atceros vienā no pirmajiem rallijkrosa gadiem, Mārtiņš Sesks ar tēvu kā pusaudzis tribīnēs vēroja sacensībās. Tagad jau mēs viņu zinām kā vienu no labākajiem Eiropas braucējiem un varēsim viņu skatīt arī šajās lielajās pasaules rallija sacensībās. Kā CSDD pārstāvim, man ir ļoti patīkami, ka daudzi jaunieši brauc sacensībās, izbauda to ātrumu šeit sacensībās, un ir kā labs piemērs citiem, ka ātrums un agresīvā braukšana ir vajadzīga trasē, nevis uz ceļa.
Mums ir liels gods un lepnums, ka šo sacensību sākums notiek pie mums, Biķerniekos. Mēs aktīvi gatavojamies un Biķernieku trasē viss būs kārtībā! Neapšaubāmi, Biķernieku vārds izskanēs pasaulē, kopā ar WRC!” Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Ar preses konferenci Rīgā, šodien tiek uzsākta vairāku pasākumu sērija, aprīļa laikā Tet Rally Latvia pārstāvjiem viesojoties visās pasaules rallija čempionāta posma norises pilsētās, katrā plašāk ziņojot par attiecīgajā pilsētā un novadā plānotajām aktivitātēm, kā arī sniedzot skaidrojošas atbildes uz klātesošo jautājumiem.

Tā Rīgas Motormuzeja konferenču zālē tika plašāk prezentētas galvaspilsētā Rīgā paredzētās aktivitātes – 11. jūlijā Rīgas Rātslaukumā paredzēts īpašs starta pasākums, kura norise tieši nedēļu pirms Tet Rally Latvia atklāšanas ceremonijas, dos pirmo startu Latvijā paredzētajam FIA pasaules rallija čempionāta posmam. Nedēļu vēlāk, tiešu turpat – pie Rīgas domes ēkas – jau notiks Tet Rally Latvia atklāšanas pasākums ar iespēju satikt savus elkus, saņemt sportistu autogrāfu, un dzirdēt braucēju komentārus pirms starta. Sekojoši – ekipāžas dosies parādes braucienā caur Vecrīgai, lai Brīvības pieminekļa pakājē uzņemtu vēsturisku foto.

Visbeidzot, visas Tet Rally Latvia ekipāžas tiks sagaidītas Biķernieku trasē, kur īsteni sāksies sacensību sportiskā daļa – pirmais ātrumposms, kura maršruts iekļaus sekcijas no visām Biķernieku trases zonām – drifta trases, auto un moto apļa, spīdveja stadiona, ovāla, kā arī rallijkrosa un kartingu trases. SSS1 Biķernieki Track maršruts sāksies pie trases Septiņpadsmitā līkuma, tad vedīs gar pastāvīgajām tribīnēm un caur kartingu trases līkločiem uz Spīdveja stadionu. Ātrumposma maršruts tālāk vedīs uz Elkoņa līkumu un moto apli, iekļaujot arī tik viltīgo Raganas katla līkumu sēriju, pēc kuras veikšanas ekipāžām, iebraucot rallijkrosa trasē, būs jāsaskaras ar seguma maiņu – veicot divus tramplīnus – gan lielo tramplīnu, gan vienu no paralēlajiem tramplīniem. Paredzēts, ka šo maršrutu ekipāžas veiks divas reizes, ātrumposma kopējam garumam veidojot 10,80km.

Raimonds Strokšs ©TetRallyLatvia
“Kā sacensību rīkotājs ar lielu nepacietību gaidu jūliju, kad Rīgā jau atkal varēsim atgriezt augstākā sportiskā līmeņa – pasaules čempionāta statusa – autosporta sacensības, kas šoreiz būs WRC Latvijas rallija pirmais ātrumposms Biķernieku trasē! Jūlija dienas Rīgā solās būs karstas ne vien tiešā, bet arī pārnestā nozīmē – sacensību norisi iesāksim ar vēl nebijušu starta pasākumu pie Rīgas rātsnama – kurā vēl pirms starta satikt latviešu ekipāžas, un novērtēt viņu rallija automašīnu veiktspēju. Tikmēr tieši nedēļu vēlāk jau vēlreiz visus aicināsim uz Rīgas rātslaukumu, kur sarīkosim iespaidīgu Tet Rally Latvia atklāšanas ceremoniju, pēc kuras sportisti piestās arī pie Brīvības pieminekļa, pirms mērot ceļu uz Biķernieku trasi – kur esam paredzējuši skatītājiem visnotaļ unikālu ātrumposmu. Ne vien tamdēļ, ka skatītājiem, netipiski rallijam, norises būs iespējams vērot sēžot tribīnes, bet arī tamdēļ, ka ātrumposms no sportiskā viedokļa izveidots tā, ka katru ekipāžu varēs vērot vairākkārtīgi. Ceru, ka skatītāji novērtēs unikālo Biķernieku trases atrašanās vietu iespēju uz ātrumposmu doties ar sabiedrisko transportu, apmeklējot gan paredzētās aktivitāšu zonas. Pie tam, ātrumposms trīs stundu garumā sniegs vēl kādu nebijuši iespēju – mainīt savu skatu vietu – sacensības vērojot kādās no Biķernieku trases tribīnēm, vai dodoties uz Raganas katlu, kur sagaidu īpašu festivāla atmosfēru, trīs stundu garumā,” Tet Rally Latvia direktors Raimonds Strokšs.

Ņemot vērā jaunākās izmaiņas FIA pasaules rallija čempionāta tehniskajos noteikumos, sākot ar 2025. gada sezonu paredzēts atteikties no elektromotora (“hybrid unit”) izmantošanas – tādējādi samazinot auto izmaksas, bet vienlaicīgi arī auto kopējo jaudu. Tas nozīmē, ka Latvijai pirmo reizi uzņemot FIA pasaules rallija čempionāta sacensības, Tet Rally Latvia apmeklētājiem ātrumposmos būs iespēja klātienē vērot vēsturiski jaudīgākās un ātrākās rallija automašīnas, ar kādām jelkad startējušas WRC ekipāžas.

“Ko nozīmē veiksmīgs WRC posms? Pirmkārt, augstākā līmeņa sportiskos konceptu – tas jums ir, dažādības un izaicinājumu pilns, ietverot dažādus Latvijas reģionus, no galvaspilsētas Rīgas līdz rallija pilsētai Liepājai, Baltijas jūras krastā. Otrkārt, augstākā līmeņa organizāciju – arī tā jums ir! Labi strukturēta, profesionāla komanda, kura jau daudz ir sasniegusi Eiropas rallija čempionātā un rallijkrosā. Treškārt, aizrautīga līdzjutēju bāze – esam droši, ka Latvijas fani radīs īpašu atmosfēru, un daudzi fani pievienosies arī no kaimiņvalstīm. Dāmas un kungi, rakstīsim vēl vienu veiksmes stāstu kopā! Uz tikšanos Latvijā!” WRC Promoter vadītājs Jona Siebel.

Galvaspilsētā Rīgā paredzētās Tet Rally Latvia norises

CETURTDIENA, 11. JŪLIJS  Tet Rally Latvia starta pasākums Rīgā, pie Rīgas Rātsnama

PIRMDIENA, 15. JŪLIJS       Tet Rally Latvia administratīvā pārbaude un iepazīšanās ar SSS1 Biķernieku trasē

CETURTDIENA, 18. JŪLIJS  Tet Rally Latvia atklāšana un parādes brauciens, Vecrīga un Brīvības piemineklis

CETURTDIENA, 18. JŪLIJS  Tet Rally Latvia SSS1 Biķernieki Track

CETURTDIENA, 18. JŪLIJS  Tet Rally Latvia Parc fermé

CETURTDIENA, 18. JŪLIJS  Tet Rally Latvia Fanu zona, Doma laukums

PIEKTDIENA, 19. JŪLIJS      Tet Rally Latvia Fanu zona, Doma laukums

SESTDIENA, 20. JŪLIJS        Tet Rally Latvia Fanu zona, Doma laukums

SVĒTDIENA, 21. JŪLIJS        Tet Rally Latvia Fanu zona, Doma laukums

  

©TetRallyLatvia
©TetRallyLatvia
©TetRallyLatvia

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.