28/1/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

WRC sezonu ar uzvaru Montekarlo iesāk Tjerī Noivils

Svētdien, 28. janvārī, noslēdzās 2024. gada FIA pasaules rallija čempionāta jeb WRC pirmais posms Rallye Monte-Carlo, sezonu ar uzvaru atklājot Hyundai Shell Mobis World Rally Team pilotam Tjerī Noivils. Nedēļas nogales laikā Beļģijas autosportists Montekarlo apkārtnes ceļos izcīnīja visus maksimāli iespējamos čempionāta punktus, esot ātrākajam gan pēc sestdienas, gan svētdienas rallija noslēgumā, gan iegūstot papildu punktus uzvarot arī Power Stage ātrumposmu.

2024 FIA World Rally Championship, Thierry Neuville, Hyundai ©RedBullContentPool

Pēc pirmās pilnās rallija dienas piektdienā vadību uzņēmies bija Toyota Gazoo Racing World Rally Team komandas braucējs Elfins Evanss, iekrājot 4,5 sekunžu pārsvaru pār komandas biedru  Sebastjēns Ožjē, kuram savukārt 11,6 sekunžu pārsvars pār Tjerī Noivilu.

2024 FIA World Rally Championship, Sebastian Ogier, Toyota ©RedBullContentPool

Sestdienā ar automašīnas tehniskiem defektiem saskārās Evanss, kurš sāka zaudēt savu ātrumu, atkrītot uz trešo pozīciju, tikmēr cīņā par līderpozīciju deviņkārtējais Montekarlo rallija uzvarētājs Ožjē vairākkārtēji apmainījās ar Noivilu, dienas noslēgumā 3,3 sekunžu vadībā noturoties Hyundai komandas ekipāžai. Montekarlo rallijā debitējot jaunajai punktu sistēmai, pirmos 18 čempionāta kopvērtējuma punktus Noivils ar stūrmani Martijnu Vidage saņēma jau pēc sestdienas ātrumposmiem.

2024 FIA World Rally Championship, Adrien Formaux, Ford ©RedBullContentPool

Svētdien, noslēdzošajos trīs ātrumposmos Noivils pārsvaru pār sekotājiem tikai palielināja, rallija izskaņā uzrādot arī ātrāko Power Stage rezultātu, tādējādi izcīnot uzvaru ar 16,1 sekundes pārsvaru pār titulēto Ožjē. Jāpiemin, ka beļģim šī bija 20. uzvara karjerā, un sezonas atklāšanas posmā nopelnīta perfekta bilance – 30 punkti čempionāta kopvērtējumā. Ožjē nopelnīja 24 punktus, savukārt trešajā vietā finišēja sākotnējais rallija līderis Evanss, tiekot pie 21 punkta.

“Ja godīgi, man trūkst vārdu!” saviļņots pēc uzvaras finišā bija Hyundai komandas pilots Tjerī Noivils. “Šī nedēļas nogale bija lieliska, es mašīnā jutos ļoti komfortabli un komanda paveica lielisku darbu. Kopš Sirils pārņēma komandas vadību šī bija pirmā reize, kad mums viss nostrādāja perfekti, un domāju, ka tā ir laba zīme visai šai sezonai. Protams, vienmēr ir lietas, ko uzlabot, tāpēc jāturpina strādāt, bet atskatoties uz nedēļas nogali kopumā, mums bija labs ātrums, mēs labi kontrolējām savu tempu, un guvām daudz pozitīvu emociju. Esmu ļoti laimīgs par uzvaru rallijā,” neslēpjot smaidu pauda Tjerī Noivils.

Jaudīgāko Rally1 auto kategorijā aiz goda pjedestāla finišēja igaunis Ots Tanaks (Hyundai), bet ātrākais no M-Sport Ford World Rally Team komandas pilotiem Adriens Furmo ralliju noslēdza piektajā pozīcijā.

WRC2 kategorijā uzvaru aizraujošā cīņā pēdējā ātrumposmā burtiski izrāva ar Citroën C3 Rally2 auto braucošais francūzis Johans Rosels, par 4,0 sekundēm apsteidzot spāni Pepi Lopezu (Škoda Fabia RS Rally2) – spoži atzīmējot Citroën Racing atgriešanos pasaules čempionāta WRC2 kategorijā.

Nākamais FIA pasaules rallija čempionāta posms Rally Sweden no 15. līdz 18. februārim notiks Zviedrijā, kur ziemas rallijā sezonu uzsāks arī iepriekšējo divu gadu pasaules čempions Kalle Rovanpera.

 

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies Tet Rally Latvia partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Peltors, SignTech, rentadisplay, Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.