27/3/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

WRC ekipāžas Kenijā sagaida safari piedzīvojums

Šonedēļ, no 28. līdz 31. martam, norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas trešais posms – Safari Rally Kenya. Šis ir vienīgais WRC posms Āfrikas kontinentā un viens no tehniski vissarežģītākajiem sezonas rallijiem, kurā šoreiz startēs kopumā 29 ekipāžas.

Šīs sezonas ievadā uzvaras guvuši Hyundai Shell Mobis World Rally Team komandas braucēji Tjerī Noivils, kurš to paveica sezonas atklāšanas posmā Montekarlo, un soms Esapeka Lapi, kurš uzvaru guva sniegotajos Zviedrijas ceļos. Beļģis Noivils šobrīd arī ierindojas čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā, savukārt vien trīs punktus viņam zaudē Toyota Gazoo Racing World Rally Team pilots, brits, Elfins Evanss.

Safari rallijam Kenijā ir sena vēsture – pirmoreiz sacensības sarīkotas 1953. gadā, kā svinības par godu Lielbritānijas karalienes Elizabetes II kronēšanai. Safari rallijs izsenis bijis daļa no WRC, sacensības iekļauts pasaules rallija čempionāta kalendāra kopš tā izveidošanas 1973. gadā līdz pat 2002. gadam. Pēc vairāku gadu prombūtnes Safari Rally Kenya pasaules čempionāta apritē atgriezās 2021. gadā, un tā jaunāko laiku vēstures kontekstā jāmin, ka kopš atgriešanās uzvaru rallijā guvuši vienīgi Toyota komandas pārstāvji – Sebastjens Ožjē un Kalle Rovanpera.

Kenijas rallijs šogad pārcēlies no vasaras uz tā vēsturisko norises laiku pavasari, kad Kenijā valda lietus sezona, kas jau tā sarežģītajos Safari ceļos var radīt pamatīgus dubļus. Mēdz arī teikt, ka finišēt Safari rallijā jau vien ir sasniegums. Augstākajā WRC klasē ar Rally1 automašīnām šonedēļ redzēsim deviņas ekipāžas – savaldīt Safari ceļus mēģinās trīs Hyundai piloti Noivils, Lapi un igaunis Ots Tanaks, trīs Toyota ekipāžas, kuras pilotēs Evanss, japānis Takamoto Katsuta un esošais pasaules čempions, soms, Rovanpera. Kā arī trīs M-Sport Ford World Rally Team komandas automašīnas ar francūzi Adrienu Furmo, luksemburgieti Greguāru Munsteru un grieķi Džordanu Serderidi pie stūres.

Tāpat cīņas FIA pasaules rallija čempionātā turpinās WRC2 ieskaites braucēji, starp kuriem arī Olivers Solbergs un Gass Grīnsmits – piloti, kuri iepriekš pieredzi guvuši arī pilotējot WRC augstākās klases auto. Uz starta arī trīskārtējais Eiropas čempions rallijā Kajetans Kajetanovičs.

Safari Rally Kenya ekipāžām šogad būs jāveic 19 ātrumposmi, kuru kopējais garums sasniegs 367,85 kilometrus. Tikmēr nelielu ieskatu par ekipāžu spēku samēru pirms gaidāmā rallija sniedza šodien notikušais 5,40 km garais rallija testa ātrumposms jeb Shakedown, kuru ātrāk par visiem konkurentiem paveica Rovanpera – 3min 32,1sek. Otrais rezultāts Noivilam (3min 32,3sek), bet ātrāko ekipāžu trijnieku noslēdza Lapi (3min 32,4sek).

Safari Rally Kenya pirmais ātrumposms Kenijas galvaspilsētā Nairobi paredzēts ceturtdien, plkst. 13.05. Tikmēr katrā no atlikušajām rallija dienām ekipāžām būs jāveic pa sešiem ātrumposmiem, piektdienas sportiskajai daļai sākoties plkst. 7.15, sestdienas – plkst. 7.01, bet svētdiena rallija faniem sāksies plkst. 7.02.

FIA pasaules rallija čempionāta kalendārā iekļauto ralliju ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā būs vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos Go3 Sport, Latvijas rallija līdzjutējiem nodrošinot iespēju sekot līdzi WRC norisēm kopā ar latviešu komentētājiem. Tāpat rallija interesenti pasaules čempionātam var sekot izmantojot straumēšanas platformu RallyTV, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī on-board kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar RallyTV platformas abonementu iespējams vērot gan WRC, gan FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC), gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

 

WRC Safari Rally Kenya TV translāciju grafiks

CETURTDIENA, 28. MARTS

13.05         SSS1 Super Special Kasarani                             Go3 Sport 1

PIEKTDIENA, 29. MARTS

07.15         SS2 Loldia 1                                                           

08.33         SS3 Geothermal 1                                               

09.26         SS4 Kedong 1                                                        

12.48         SS5 Loldia 2                                                            Go3 Sport 1

14.06         SS6 Geothermal 2                                                Go3 Sport 1

14.59         SS7 Kedong 2                                                         Go3 Sport 1

SESTDIENA, 30. MARTS

07.01         SS8 Soysambu 1                                                   

08.05         SS9 Elmenteita 1                                                  

09.03         SS10 Sleeping Warrior 1                                   

13.34         SS11 Soysambu 2                                                 Go3 Sport 1

14.35         SS12 Elmenteita 2                                                Go3 Sport 1

15.33         SS13 Sleeping Warrior 2                                    Go3 Sport 1

SVĒTDIENA, 31. MARTS

07.02         SS14 Malewa 1                                                     

07.52         SS15 Oserengoni 1                                              

09.05         SS16 Hell's Gate 1                                                Go3 Sport 1

11.20         SS17 Malewa 2                                                      Go3 Sport 1

12.10         SS18 Oserengoni 2                                               Go3 Sport 1

14.15         SS19 Hell's Gate 2 (Wolf Power Stage)         Go3 Sport 1

  

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.