2024-02-08
LIEPĀJA, LATVIJA

Tet Rally Latvia uzsāk sadarbību ar Toyota Baltic

Tet Rally Latvia rīkotājs RA EVENTS noslēdzis sadarbības līgumu ar Toyota automašīnu importētāju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – Toyota Baltic, nostiprinot FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) Latvijas posma rīkotāja organizatorisko kapacitāti gan augstākā sportiskā līmeņa rallija sagatavošanas procesā, gan tā norises laikā. Sadarbības ietvaros Toyota turpmāk būs Tet Rally Latvia oficiālais auto partneris, sagaidot Latvijas debiju uz pasaules autosporta skatuves un WRC Latvijas posma norisi 18.-21. jūlijā.

Toyota Baltic sacensību norisei nodrošinās vairāk nekā divdesmit automašīnu – gan ikdienas pielietojuma pasažieru automašīnas, kuras izmantos sacensību sarīkošanas gaitā, gan augstas veiktspējas sporta automašīnas, kas sacensību norises gaitā pildīs “drošības auto” funkcijas, tādējādi parūpējoties par drošu rallija norisi.

“Pēc ilggadējas sadarbības ar Rally Estonia, mēs ar lielu prieku uzņēmām ziņu, ka arī Latvijai tiek dota iespēja sarīkot WRC posmu! Ar vēl lielāku prieku uzsākam šo sadarbību, lai arvien vairāk Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju klātienē piedzīvot WRC rallija posmu, vienlaicīgi atbalstot arī sacensību rīkotāju – Tet Rally Latvia – sagatavošanas procesā. Rallijs ir mūsu darbības pamatvērtība – Toyota komanda piedalās rallija sacensībās, kuru laikā tiek attīstītas un pārbaudītas jaunas un uzlabotas tehnoloģijas, ļaujot arvien pilnveidot arī klientiem ražotās automašīnas,”Mika Elojärvi, Toyota Baltic prezidents.

“Esam uzsākuši ļoti nozīmīgu sadarbību! Toyota ir rallija pasaulē labi zināms zīmols, kas ilgu laiku saistīts arī ar WRC, kurā startējušas Celica, Corolla, un tagad arī Yaris automašīnas – tās visas ir cīnījušās un ir izcīnījušas uzvaras allaž izaicinošajos pasaules rallija čempionāta ātrumposmos. Tāpēc esam īpaši pagodināti, Toyota pievienojoties Tet Rally Latvia komandai un tās vēsturiskajam ceļam uz mūsu pirmo FIA pasaules rallija čempionāta posmu Latvijā! Rallija sarīkošana nav vienas dienas darbs, un, kļūstot par daļu no mūsu komandas, arī Toyota automašīnām būs jāstrādā garas stundas un jāsaskaras ar dažādiem izaicinājumiem. Bet neskatoties uz apstākļiem, mums ir pilna pārliecība par Toyota automašīnu izturību un veiktspēju,”Raimonds Strokšs, Tet Rally Latvia direktors.

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Peltors, SignTech, Swecon, Rentadisplay, Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.