10/7/2024
RĪGA, LATVIJA

Tet Rally Latvia un Eco Baltia vide kopīgi rūpēsies par vides ilgtspēju rallija laikā

Tet Rally Latvia rīkotājs RA Events un vides apsaimniekošanas uzņēmums Eco Baltia vide noslēgtās sadarbības ietvarā kopīgi rūpēsies par vides ilgtspēju FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) Latvijas posma norises laikā. Jau iepriekš uzsākta kopīga rallija entuziastu izglītošanas kampaņa atkritumu apsaimniekošanas jomā, bet nu kopīgi tiks veiktas darbības, lai rallija norises vietas netiktu piegružotas, vienlaicīgi arī palielinot šķiroto atkritumu apjomu, to pieņemšanas punktus nodrošinot gan skatītāju, gan rallija dalībnieku zonās.

Eco Baltia vide ©Ieva Makare

RA Events – FIA pasaules rallija čempionāta Latvijas posma organizators – jau vairāk nekā 10 gadus Latvijā rīko dažādas autosporta sacensības. Līdz šim rīkotajās sacensībās RA Events vienmēr ir pievērsis uzmanību tieši vides ilgtspējas jautājumiem, kā rezultātā 2021. gadā Tet Rally Liepāja ieguva Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pirmā līmeņa novērtējumu, šogad sperot soli uz priekšu, piesakoties otrā līmeņa novērtējumam (programmā kopumā ir trīs līmeņi).

Uzsāktā sadarbība ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu Eco Baltia vide ļaus vēl aktīvāk virzīties uz vides ilgtspējas mērķu sasniegšanu. Tet Rally Latvia laikā Eco Baltia vide nodrošinās un sniegs atbalstu atkritumu šķirošanā – rallija laikā būs plaši pieejamas atkritumu šķirošanas un depozīta iepakojumu savākšanas vietas, ietverot gan servisa parku, gan skatītāju zonas, gan rallija centru. Kopā ar Eco Baltia vide veikta arī izsmeļoša sabiedrības informēšanas un izglītošanas kampaņa par dažādiem vides jautājumiem un praktiskiem padomiem, kā efektīvāk apsaimniekot radītos atkritumus. Tāpat arī izveidota reklāmas dziesma, aicinot saudzīgi un atbildīgi izturēties pret apkārtējo vidi.

Eco Baltia vide ir daļa no Baltiijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupas Eco Baltia, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pat pārstrādei.

Eco Baltia vide ©Ieva Makare
“Vides ilgtspēja ir Eco Baltia vide un visas Eco Baltia grupas nozīmīgs pīlārs uzņēmumu darbībā. Tādējādi mēs jau šodien rūpējamies par to, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot zaļojošā un labklājīgā vidē rīt, parīt un pēc 100 gadiem. Esam gandarīti, ka arī Tet Rally Latvia pārstāvji to saredz kā būtisku vērtību, integrējot vides aspektus savos ātrumposmos Latvijā, turklāt uzsvaru liekot arī uz pašu dalībnieku iesaisti. Tāpat jāatzīst, ka mūsu sadarbības sinerģija ir pat ciešāka, jo arī mūsu kolēģiem itin bieži jābūt apveltītiem ar izcilām, dažbrīd pat rallija cienīgām autobraucēja prasmēm, lai spētu izlavierēt šaurajās pilsētu ielās un piemāju pagalmos. Mūsu gadījumā gan tas ir tukšojot atkritumu konteinerus, lai pēcāk parūpētos, ka iespējami daudz atkritumu nonāk otrreizējā pārstrādē,” Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.
“Visos pasākumos, ko līdz šim esam organizējuši, vienmēr esam domājuši līdzi arī vides un ilgtspējas jautājumiem, tāpēc jo īpaši liels prieks uzsākt sadarbību ar tādu partneri kā Eco Baltia vide. Arī šogad, uzņemot FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, turpināsim strādāt, lai kļūtu vēl zaļāki un aicināsim arī visus rallija līdzjutējus un skatītājus būt atbildīgiem pret vidi, nepiesārņot to un šķirot atkritumus Eco Baltia vide nodrošinātajos atkritumu šķirošanas konteinerus skatītāju skatpunktos,” Tet Rally Latvia direktors Raimonds Strokšs.

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent, Sportland un X3000, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, AOK, Ballīte Ballītē, Biķernieku trase, Conti STL, Conway, CSDD, DHL, Eco Baltia vide, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Getic, Jānis Pūce, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, Rīgas Brīvostas pārvalde, Rīgas Motormuzejs, SignTech, Swecon, Swan, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

 

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam

izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.