5/3/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

Tet Rally Latvia piedalās Toyota GR Yaris sniega braucienos

Tet Rally Latvia direktors Raimonds Strokšs februāra izskaņā devās uz Somiju, kur piedalījās Toyota GR Yaris sniega braucienos, gūstot personīgu pieredzi izbraucot gan ar otrās paaudzes Toyota GR Yaris, gan ar īpašā izlaiduma Toyota GR Yaris Ogier automašīnu. Sniega braucienos piedalījās arī Toyota Gazoo Racing World Rally Team pilots Elfins Evanss, kurš dienu iepriekš FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā Rally Sweden izcīnīja otro vietu.

Toyota GR Yaris sniega braucieni ©Toyota Europe

Jaunajam Toyota GR Yaris veikts ievērojams inženieru darbs, kas ļāvis panākt vērā ņemamus uzlabojumus – palielināta auto dzinēja jauda, tās maksimumam nu esot 280 zirgspēkiem ar 390 ņūteonmetriem lielu griezes momentu. Zīmīgi uzlabojumi meklējami arī jaunajā astoņu pārnesumu automātiskajā pārnesumkārbā, kuras programmatūra spēj nolasīt gan automašīnas gaitu, gan vadītāja darbības, momentāni automātiski reaģējot, sniedzot līdzvērtīgu braukšanas pieredzi tai, kādu gūst profesionāli braucēji sacensībās. Tāpat auto būs pastiprināta šasija, kā arī veikti vairāki piekares un pilnpiedziņas atjauninājumi, ļaujot uzlabot auto vadāmību un atsaucību uz ceļa. Vienlaicīgi nevar nepieminēt arī dizaineru paveikto Toyota GR Yaris salonā, kam par iedvesmu bijušas tieši sacensību automašīnas – izmaiņas redzēsiet gan digitālajā instrumentu panelī, gan kopējā slēdžu un pogu izvietojumā.

Toyota GR Yaris sniega braucieni ©Toyota Europe
“Toyota Baltic mani uzaicināja piedalīties Toyota GR Yaris sniega braucienos, un būt starp pirmajiem, kuri izbaudījuši šo jauno Toyota GR Yaris automašīnu veiktspēju. Dienas iesākumā mums bija instrukāža, bet pēc tās jau arī paši varējām sēsties pie auto stūres. Jāsaka godīgi, diena iesākās pavisam amizanti – kad pasākuma braukšanas instruktore, ieraugot mani, Rally Estonia kolēģus Urmo Āvu un Kuldaru Siku, kā arī lietuviešu autosportistu Benediktu Vanagu, jautri noteica, ka šī būs viena no visvienkāršākajām instruktāžām, jo tik zinošus un pieredzējušus viesus bieži nenākas sagaidīt,” iesāk Raimonds Strokšs, Tet Rally Latvia direktors.

“Savā dzīvē rallija mašīnās esmu pavadījis ne vienu vien dienu, tamdēļ man bija patīkams un pozitīvs pārsteigums par šo automašīnu veiktspēju. Protams, tās nav sporta automašīnas, bet gūt absolūtu prieku un braukšanas baudījumu ar tām var par visiem simts procentiem. Jāsaka, ka lielāko patīkamo šoku sagādāja auto vadāmība – nebiju gaidījis, ka auto būs tik atsaucīgs. Jau ar pirmajiem veiktajiem līkumiem pie stūres jutos ļoti komfortabli un pārliecinoši. Un ja kāds ar skepsi raugās uz automātisko pārnesumkārbu, tad varu iedrošināt – braukšanas prieku tā nebūt nemazina. Domāju, ka ikviens šāda auto īpašnieks novērtēs jaunā Toyota GR Yaris īpašības – tas ir jaudīgs, tas ir viegli vadāms un braukšanas laikā tas sniedz ļoti, ļoti daudz pozitīvu emociju,”Raimonds Strokšs.
Toyota GR Yaris sniega braucieni ©Toyota Europe

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Peltors, SignTech, Swecon, Rentadisplay, Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.