6/6/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

Somu talants Pajari Latvijā pirmo reizi startēs ar Rally1 auto

FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) Latvijas posmā Tet Rally Latvia debiju augstākajā klasē ar Rally1 kategorijas hibrīda automašīnu pieredzēs Somijas ekipāža Sāmi Pajari / Enni Malkonena, kuri startēs Toyota Gazoo Racing World Rally Team sastāvā.

Pajari debija iespējama pateicoties WRC Promoter atbalsta programmas ietvaros un sadarbībā ar Toyota Gazoo Racing WRT vienību. 22 gadus jaunais Somijas pilots Toyota komandas sastāvā debitēs pie Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid automašīnas stūres.

2021. gadā Pajari izcīnīja FIA junioru pasaules rallija čempiontitulu, savas karjeras turpinājumā vairākkārtīgi kāpjot uz goda pjedestāla un izcīnot divas uzvaras WRC2 čempionāta ieskaitē, tostarp vienu no tām nupat notikušajā Sardīnijas rallijā. Pajari stūrmane būs bijusī WRC3 čempione Enni Malkonena.

Pajari kļuvis par otro braucēju, kurš šogad saņēmis WRC Promoter atbalstu dalībai kādā no WRC čempionāta posmiem ar augstākās klases Rally1 auto. Jau ziņots, ka divos WRC čempionāta posmos – Polijas rallijā un Latvijā notiekošajā Tet Rally Latvia – dalībnieku sarakstā atrodama būs arī liepājnieku ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis, kuri sēdīsies pie M-Sport Ford Puma Rally1 automašīnas stūres. Polijas posmā Sesks startēs bez hibrīda piedziņas, savukārt Kurzemes ceļos un Biķernieku trasē startēs ar pilnas komplektācijas hibrīda auto.

Toyota Gazoo Racing WRT komandai ir pieredze jauno braucēju attīstīšanā un ceļā uz panākumiem WRC. Japānas komandai bijusi liela nozīme esošo WRC pilotu Kalles Rovanperas un Takamoto Katsutas panākumos, savukārt jauno braucēju programmas ietvaros šobrīd WRC2 kategorijā startē divi Japānas piloti – Juki Jamamoto un Hikaru Kogure.

Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid ©RedBullContentPool

“Es domāju, tā ir prātīga izvēle debitēt Latvijā, jo ātrumposmi būs ātri un plūstoši, pie kādiem esmu diezgan pieradis uzaugot Somijā. Tāpat tas arī būs jauns rallijs gandrīz visiem dalībniekiem,” stāsta Sāmi Pajari.
“Šogad esam redzējuši Sāmi braucot tiešām labi ar mūsu GR Yaris Rally2 auto, un mēs gribētu redzēt viņa potenciālu pie Rally1 automašīnas stūres. Sāmi ir spēris lielus soļus un uzrādījis arvien labākus rezultātus. Viņš ne tikai rāda lielisku ātrumu, bet arī dod labu atgriezenisko saiti mūsu inženieriem, palīdzot uzlabot auto visiem mūsu klientiem,” stāsta Toyota Gazoo Racing WRT komandas vadītājs Jari-Mati Latvala.

 

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent, Sportland un X3000, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, AOK, Ballīte Ballītē, Biķernieku trase, Conti STL, CSDD, DHL, Eco Baltia vide, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Getic, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Swan, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

 

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam

izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.