9/5/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

Nākamā WRC pieturvieta – leģendārais Portugāles rallijs

Šonedēļ, no 9. līdz 12. maijam, Portugālē norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas piektais posms WRC Vodafone Rally de Portugal. Ātrajos Portugāles grunts ceļos uz starta stāsies kopumā 69 ekipāžas.

FIA World Rally Championship, WRC Rally de Portugal, ©FIAWorldRallyChampionship

Sezonas pirmajā daļā katrā no posmiem ir bijis cits uzvarētājs. Divas uzvaras tikušas Hyundai Shell Mobis WRT komandas pilotiem Tjerī Noivilam un Esapekam Lapi, kuri to paveica attiecīgi Monterkarlo un Zviedrijas rallijos, savukārt pēdējos divos posmos uzvaras izcīnījuši Toyota Gazoo Racing WRT braucēji Kalle Rovanpera (Safari rallijā Kenijā) un Sebastjēns Ožjē, kurš uzvaru guva Horvātijas rallijā.

WRC čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā pirms Portugāles rallija atrodas beļģis Noivils, kuram 86 punkti, savukārt ar sešu punktu deficītu viņam seko Toyota pilots, brits, Elfins Evanss. Tikmēr trešajā vietā francūzis Adriens Formo (M-Sport Ford WRT), kurš šogad divkārt kāpis uz goda pjedestāla – Zviedrijā un Kenijā.

FIA World Rally Championship, WRC Rally de Portugal, ©FIAWorldRallyChampionship

Portugāles rallijs WRC kalendārā iekļauts jau čempionāta pirmajā pastāvēšanas sezonā 1973. gadā, un kalendārā nebija atrodams vien laika posmā starp 2002. un 2006. gadu. Portugāles rallijs zināms kā ātrs un izaicinošs grunts seguma rallijs, savukārt tā pēdējais ātrumposms ietver slaveno Fafe tramplīnu. Pēdējos divos gados Portugālē uzvaras guvis šo sezonu čempions Kalle Rovanpera.

Ar Rally1 klases automašīnām šonedēļ startēs deviņas ekipāžas. Hyundai vienībā Noivilam un Otam Tanakam pievienosies pieredzējušais spānis Dani Sordo, kuram tas būs pirmais WRC posms šogad. Toyota pamatsastāva pilotiem – Evansam un Takamoto Katsutam – pievienosies WRC čempioni Rovanpera un Ožjē, bet M-Sport Ford  komandas sastāvā uz starta stāsies Formo un Greguārs Munsters.

Kārtējo reizi spēcīgs dalībnieku sastāvs WRC2 ieskaitē, uz starta sagaidot iespaidīgu 40 Rally2 automašīnu skaitu. Starp dalībniekiem atrodami gan čempionāta līderi – francūzis Johans Rosels, Zviedriju pārstāvošais Olivers Solbergs, spānis Pepe Lopess, gan vairāki WRC augstākajā klasē pieredzi guvušie piloti kā Pjērs-Luī Lubē, Kriss Mīke un Tēmu Sunninens. Tāpat dalībnieku sarakstā atrodami vairāki braucēji, kas pēdējās sezonās startējuši arī FIA Eiropas rallija čempionātā, tostarp Latvijā notikušajā Tet Rally Liepāja.

2024 FIA World Rally Championship, Kalle Rovanperä, Toyota, WRC Rally de Portugal, ©FIAWorldRallyChampionship

Šodien no rīta jau norisinājās testa ātrumposms (shakedown), kurā ātrāko laiku uzrādīja Rovanpera ar Toyota GR Yaris Rally1 HYBRID auto. Kopumā Vodafone Rally de Portugal ekipāžām būs jāveic 22 ātrumposmi ar kopējo sportisko distanci 337,04 kilometri. Rallija pirmais ātrumposms paredzēts ceturtdien, 9.maijā, plkst. 21.05, savukārt piektdienas rītā rallijs atsāksies plkst. 10.05. Piektdien dalībniekiem jāveic astoņi ātrumposmi, sestdien – deviņi, bet rallija noslēdzošajā dienā vēl četri, arī Power Stage ātrumposms Fafe, iekļaujot tā slaveno tramplīnu.

FIA pasaules rallija čempionāta ralliju ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos Go3 Sport, Latvijas rallija līdzjutējiem nodrošinot iespēju sekot līdzi WRC čempionātam ar latviešu komentētājiem. Tāpat rallija interesenti WRC norisēm var sekot straumēšanas platformā RallyTV, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī on-board kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar RallyTV platformas abonementu iespējams vērot gan WRC, gan FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC), gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

WRC Vodafone Rally de Portugal grafiks

Ceturtdiena, 9. maijs

21.05         SSS1 Figueira da Foz                               Go3 Sport 1

Piektdiena, 10. maijs

10.05         SS2 Mortágua 1                                       

11.35         SS3 Lousã 1                                               

12.35         SS4 Góis 1                                                  

13.35         SS5 Arganil 1                                             

16.05         SS6 Lousã 2                                                Go3 Sport 1

17.05         SS7 Góis 2                                                   Go3 Sport 1

18.05         SS8 Arganil 2                                              Go3 Sport 1

19.35         SS9 Mortágua 2                                        Go3 Sport 1

Sestdiena, 11. maijs

10.05         SS10 Felgueiras 1                                    

11.05         SS11 Montim 1                                        

12.10         SS12 Amarante 1                                     Go3 Sport 1

13.35         SS13 Paredes 1                                         Go3 Sport 1

16.35         SS14 Felgueiras 2                                     Go3 Sport 1

17.35         SS15 Montim 2                                         Go3 Sport 1

18.40         SS16 Amarante 2                                     Go3 Sport 1

20.05         SS17 Paredes 2                                         Go3 Sport 1

21.05         SSS18 Lousada                                          Go3 Sport 1

Svētdiena, 12. maijs

09.05         SS19 Cabeceiras de Basto 1                 Go3 Sport 1

10.35         SS20 Fafe 1                                                 Go3 Sport 1

11.32         SS21 Cabeceiras de Basto 2                 Go3 Sport 1

14.15         SS22 Fafe 2 (Wolf Power Stage)          Go3 Sport 1

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam

izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.