18/6/2023
LIEPĀJA, LATVIJA

Mārtiņš Sesks iepriecina Latvijas publiku, jau vēlreiz izcīna uzvaru Tet Rally Liepāja

Otro gadu pēc kārtas par FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma Tet Rally Liepāja uzvarētājiem kļuva pašmāju favorītu, liepājnieku, Mārtiņa Seska / Renāra Franča ekipāža. Pamatu uzvarai Sesks ielika jau sestdien, tikmēr sacensību noslēdzošajā dienā, kad Dienvidkurzemes novadā norisinājās četri ātrumposmi, pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Heidenu Padonu tika palielināts līdz 41,4 sekundēm.

Tet Rally Liepāja programmā šodien braucējus sagaidīja četri gari un viltīgi ātrumposmi. Zīmīgi, ka SS7 Liepieni 1 četras vadošās ekipāžas iekļāvās vienas sekundes robežās. Ātrumposma uzvarētāju Mārtiņu Sesku (Škoda Fabia RS Rally2) no otrās vietas ieguvēja Mikko Heikkilas (Škoda Fabia RS Rally2 evo) šķīra tikai 0,3 sekundes.

Somu sportists apliecināja savu ātrumu arī turpinājumā– vispirms sasniedzot otru labāko rezultātu aiz Seska arī SS8 Krogzemji 1,kā arī vēlāk uzvarot SS9 Liepieni 2. Demonstrētais temps ļautu Heikkilam pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla, taču sestdien saņemtais 30 sekunžu sods par pārāk vēlu ierašanos servisa parka laika kontrolē lika samierinātiesar septīto vietu.

Šīs sezonas kopvērtējuma līderis Heidens Padons (Hyundaii20 N Rally2) prata nosargāt otro vietu, noslēdzot ralliju 41,4 sekundes aiz Seska. Noslēdzošo ātrumposmu abi veica līdz sekundes simtdaļai vienādi, tomēr, mērot līdz tūkstošdaļām, maksimāli pieejamos piecus papildus punktus ieguva Sesks. Tikmēr goda pjedestāla trešais pakāpiens šoreiz tika Madsam Ostbergam (Citroën C3 Rally2). Pēdējais pavērsiens sekoja noslēdzošajā PowerStage ātrumposmā SS10 Krogzemji 2, kur īrs Džošs Makerleans (Hyundaii20 N Rally2) atspēlēja 13,5 sekunžu handikapu un cīņā par ceturto vietu apsteidza Robertu Virvesu (Ford Fiesta Rally2) no Igaunijas.

Martinš Sesks ©RedBullContentPool
Perfekti! Šī nedēļas nogale man bija ļoti īpaša! Liels paldies jāsaka MRF Tyres, Sports Racing Technologies komandai un visiem, kas mums bija apkārt! Paldies visiem faniem, kas šeit pavadīja trīs fantastiskas dienas ar putekļiem, lietu un nu jau arī nedaudz sauli! Tiešām izbaudīju iespēju braukt netālu no savām mājām. Esmu šeit uzaudzis, tādēļ ceru, ka draugi juta manu klātbūtni,” šīs dienas notikumus komentē Tet Rally Liepāja uzvarētājs Mārtiņš Sesks.
Martinš Sesks ©RedBullContentPool
"Te nav iespējams atslābināties – ir ļoti sarežģīti noturēt ātrumu, un vienlaicīgi veikt tīru ātrumposmu. Dienas laikā centāmies sataupīt riepas, lai izcīnītu maksimāli daudz punktus pēdējā ātrumposmā. Kopumā ļoti laba nedēļas nogale, taču turpinājums vēl tikai sekos. Liels paldies komandai par sezonas pirmo pusi," norāda otrā vietas ieguvējs Heidens Padons.
Hayden Paddon ©RedBullContentPool
Šodien nevarēju atrast saķeri, mašīna slīdēja un vadāmība nebija tā labākā. Nezināju, ko īsti darīt. Beigās vienkārši centāmies tikt līdz galam. Rezultāts nav perfekts, taču kopumā esmu apmierināts. Esam uz pjedestāla, tādēļ jāsaglabā pozitīvisms un jāturpina strādāt,” uzsver Mads Ostbergs.
Mads Ostberg ©RedBullContentPool

ERC3 ieskaitē Džons Armstrongs (Ford Fiesta Rally3) turpināja krāt pārsvaru. Uzvaras trijos no četriem ātrumposmiem ļāva apsteigt Jakubu Matulku (FordFiesta Rally3) par 2 minūtēm un 3,2 sekundēm.  Krietni spraigākas cīņas ritēja par otrovietu, jo Matulka tautieti Pjotru Parisu (Ford Fiesta Rally3) pieveica tikai ar 18,3 sekunžu rezervi.

Junior ERC ieskaitē Makss Makrejs (Opel Corsa Rally4) šķīrās no līdera lomas vēl pirms došanās uz ātrumposmiem pēc minūtes soda par pāragru ierašanos servisa parka laika kontrolē. Tādējādi vadības groži nonāca norvēģa Ola Nores Jr. (Renault Clio Rally4) rokās. Makrejs līdz finišam spēja saglabāt atstatumu mazāk kā minūtes robežās, taču tas viņam sniedza tikai piekto vietu. Tikmēr otrajā vietā Viktors Hansens (Peugeot 208 Rally4), bet trešajā vietā rumāņa Norberta Maiora ekipāža (Peugeot 208 Rally4).

Jon Armstrong ©RedBullContentPool
"Pagāja kāds laiks līdz iejutāmies ritmā. Vakar trūka saķeres un man šķiet, ka arī pats nebraucu labi. Pēc SS3 domāju, ka cerības ir zudušas, tomēr nepadevāmies un te nu mēs esam. Man jāsaka liels paldies stūrmanim Torstenam Eriksenam. Gaidām nākamos panākumus!" sajūsmu neslēpj Ola Nore Jr.
Ola Nore Jr. ©RedBullContentPool

FIA Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem vadību ar 113 punktiem saglabā Heidens Padons. Mārtiņš Sesks ar 78 punktiem nostiprinājies otrajā vietā, taču Mads Ostbergs no liepājnieka nu jau atpaliek par 8 punktiem.

Sacensību rezultāti pieejami šeit: https://www.fiaerc.com/erc/wrcplus/live-timing/

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā Tet Rally Liepāja, kas nedēļas nogalē uzņēma arī divus Latvijas rallija čempionāta posmus, piedalījās kopumā 68 ekipāžas pārstāvot 26 dažādas valstis, tostarp arī Jaunzēlandi, Japānu un Argentīnu. Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta (WRC) pieredzi, gan arī viens no Eiropas čempionāta šīs sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks. Tet Rally Liepāja notika š.g. 16.-18. jūnijā.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.