22/12/2021
RĪGA, LATVIJA

Latvija uzsāk ceļu uz WRC

Š.g. 21.decembra Ministru kabineta sēdē tika pieņemts apstiprinošs lēmums par atbalstu FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma norisei Latvijā, līdz ar to Latvija atrodas visnotaļ vēsturiska ceļa sākumā, uzsākot pilnvērtīgu sagatavošanās procesu, lai 2024. gadā uzņemtu WRC posmu. Rally Liepāja rīkotāja RA Events un WRC rīkotāja WRC Promoter plānotā sadarbība paredz, ka Rally Liepāja 2022. un 2023. gadā saglabās vietu FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC) kalendārā.

FIA pasaules rallija čempionāts ©Red Bull Content Pool
“Ir grūti vārdos aprakstīt sajūtas, kas pārņem, uzzinot, ka esam spēruši tik lielu un nozīmīgu soli uz priekšu, lai Latvijā sarīkotu WRC posmu,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs.
FIA pasaules rallija čempionāts ©Red Bull Content Pool
“Ministru kabineta pieņemtais lēmums iezīmē vēsturisku brīdi Latvijas autosportā un ļauj mums uzsākt divu gadu sagatavošanās procesu, lai Latvijā 2024. gadā uzņemtu paša augstākā sportiskā līmeņa autorallija sacensības – FIA pasaules rallija čempionāta posmu! Autosporta hierarhijā šīs sacensības atrodas pašā augstākajā līmenī, un kandidātvalstis cīnās par iespēju nokļūt WRC kalendārā. Ir milzīgs gandarījums un sasniegums, ka sarežģītais un izaicinājumiem pilnais darbs, ko līdz šim esam īstenojuši kopīgi ar Latvijas valdību, Kurzemes pilsētām un novada pašvaldībām, kā arī WRC Promoter, noslēdzies ar šādu pozitīvu rezultātu,”RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Sākot ar 2022. gada sezonu, FIA pasaules rallija čempionāta rīkotājs WRC Promoter pārņems arī FIA Eiropas rallija čempionāta rīkošanu, tādējādi, plānotās ilgtermiņa sadarbības ietvarā paredzēts, ka Rally Liepāja saglabās FIA Eiropas rallija čempionāta posma statusu 2022. un2023. gadā, bet 2024. gadā Latvijā būs jāuzņem WRC posms.

FIA pasaules rallija čempionāts ©Red Bull Content Pool
“Kopš 2009. gada, kad sākām organizēt Latvijas rallija čempionāta posmu Rally Talsi, mūsos vienmēr mājojis mērķis Latvijā sarīkot paša augstākā līmeņa rallija sacensības. Šo gadu laikā esam deviņas reizes sarīkojuši FIA ERC posmu Rally Liepāja, kas izpelnījies augstu uzraugošo institūciju, rīkotājorganizāciju, komandu un mediju novērtējumu. Gūtā pieredze, profesionālās zināšanas un vēlme uz Latviju atvest paša augstākā sportiskā līmeņa sacensības nu vairs nav tikai sapnis, bet realitāte, un tas sniedz gandarījumu par RA Events organizēto autosporta sacensību rīkošanā ieguldīto nesavtīgo darbu visu šo gadu garumā. Uzņemtais kurss un atbildības sajūta sniedz papildu motivāciju, zinot gan ekonomiskos, gan publicitātes ieguvumus, kādus Latvijai sniegs FIA pasaules rallija čempionāta posma sarīkošana."

"Svarīgi, ka jau šodien varam uzsākt darbu un spert nākamos soļus, lai noslēgtu gala vienošanos ar WRC Promoter un veiktu visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai WRC posma uzņemšana 2024. gadā noritētu teicamā organizatoriskajā līmenī."

"Liels paldies Latvijas valdībai par atbalstu, lai sarīkotu Latvijā šāda mēroga sacensības. Īpaši novērtējami, ka sacensību sarīkošanai ir pieņemts ilgtermiņa lēmums – tādējādi īstenojot divu gadu sagatavošanās periodu, pirms Latvijā uzņemt WRC posmu. Mēs esam lepni turpināt darīt savu darbu, lai nestu Latvijas vārdu vēl tālāk pasaulē!” noslēdz RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Ņemot vērā noslēgto sadarbību, Rally Liepāja, kura maršruts ved no Talsiem līdz Liepājai, nākamos divus gadus saglabās FIA Eiropas rallija čempionāta posma statusu, 2021. gada notiekot 2. un 3. jūlijā.