15/2/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

FIA pasaules rallija čempionāts turpinās sniegotajā Zviedrijā

Šajā nedēļas nogalē, no 15. līdz 18. februārim, Zviedrijas pilsētas Ūmeo apkaimē norisināsies FIA pasaules rallija čempionāta jeb WRC sezonas otrais posms Rally Sweden. Dalību rallijā pa sniegotajiem Zviedrijas ziemeļdaļas ceļiem, kuros par īstu svētku atmosfēru ierasts parūpējas daudzi skatītāji, pieteikušas kopumā 57 ekipāžas.

©Red Bull Content Pool

Sezonas pirmajās sacensībās – Montekarlo rallijā – uzvaru izcīnīja Hyundai Shell Mobis World Rally Team  komandas pilots, beļģis, Tjerī Noivils, kurš cīņā par goda pjedestālu pārspēja divus Toyota Gazoo Racing World Rally Team braucējus – titulēto francūzi Sebastjēnu Ožjē un britu Elfinu Evansu.

Zviedrijas rallijā, uz kuru regulāri dodas arī ievērojams skaits rallija entuziastu no Latvijas, cīņa par godalgoto trijnieku solās būt ne mazāk aizraujoša. Rally Sweden savu sacensību sezonu uzsāks arī pēdējo divu sezonu pasaules čempions Kalle Rovanpera, kurš, kā jau somiem ierasts, ziemas ceļos ir ļoti ātrs. Ziemeļnieka dominanci noteikti mēģinās nepieļaut Noivils un Evanss, kuri šogad veic pilnu sezonu un kuriem katrs punkts sezonas noslēgumā var izrādīties jo īpaši vērtīgs.

©Red Bull Content Pool

Kopumā Zviedrijā ar Rally1 automašīnām startēs deviņas ekipāžas – bez jau minētajiem Noivila, Evansa un Rovanperas, ātrumposmos būs redzami arī japānis Takamoto Katsuta un itālis Lorenco Bertelli ar Toyota automašīnām, mūsu ziemeļu kaimiņš, igaunis, Ots Tanaks un soms Esapeka Lapi ar Hyundai, kā arī M-Sport Ford World Rally Team piloti Greguārs Munsters no Luksemburgas un francūzis Adriens Furmo. Jāpiemin, ka tieši Tanaks pērn Zviedrijā izcīnīja uzvaru.

Aizraujošas cīņas noteikti gaidāmas arī WRC2 čempionātā, kurā dalību startam Zviedrijā pieteikusi 21 ekipāža. Šoreiz dalībnieku sarakstā atrodami Latvijā labi zināmais Olivers Solbergs, kuram pievienosies arī zviedrs Emīls Lindholms, bijušais Junior WRC čempions, soms, Sāmi Pajari, kā arī divi Igaunijas rallija piloti – Georgs Linnamē un Gregors Jēts.

Šajā nedēļas nogalē ar vēl nebijuši lielu dalībnieku skaitu – 19 ekipāžām – cīņu par ātrākā jaunā pilota godu uzsāks Junior WRC čempionāta dalībnieki, kuriem Rally Sweden būs gada pirmais no pieciem paredzētajiem posms.

©Red Bull Content Pool

Kopumā Zviedrijas rallijā ekipāžas veiks 18 ātrumposmus, sportiskās distances garumam sasniedzot 301,76 kilometrus. Rallija pirmā diena ceturtdienā sāksies ar Shakedown jeb treniņa ātrumposmu, bet pievakarē, plkst. 20.05 pēc Latvijas laika, paredzēts pirmais ātrumposms. Piektdienā un sestdienā sportisti veiks pa septiņiem ātrumposmiem, bet svētdien paredzēti vēl trīs pārbaudījumi, ralliju noslēdzot ar Power Stage ātrumposmu plkst. 13.15.

Visiem FIA pasaules rallija čempionāta kalendārā iekļauto ralliju ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā būs vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos Go3 Sport 1, Latvijas rallija līdzjutējiem nodrošinot iespēju sekot līdzi WRC čempionātam ar latviešu komentētājiem. Tāpat rallija interesenti WRC norisēm var sekot straumēšanas platformā RallyTV, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī on-board kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar RallyTV platformas abonementu iespējams vērot gan WRC, gan FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC), gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

  

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent un Sportland, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem AKROPOLE, Biķernieku trase, CSDD, DHL, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Peltors, SignTech, Swecon, Rentadisplay, Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.