18/6/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

FIA pasaules rallija čempionāta posms notiks arī LVM meža ceļos

Viens no šī gada nozīmīgākajiem sporta notikumiem Latvijā – FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posms “Tet Rally Latvia” – notiks arī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) valdījumā esošajos meža autoceļos. Rallija norises laikā no 18. līdz 21. jūlijam tiks slēgti vairāki meža ceļu posmi.

Plānojot pasākuma norisi, LVM iepriekš noslēgusi sadarbības līgumu ar “Tet Rally Latvia” rīkotāju SIA “RA Events” par meža autoceļu izmantošanu un skatītāju pulcēšanās vietu nodrošināšanu. Kopumā LVM ceļos notiks 17 ātrumposmi un izveidoti aptuveni 35 skatpunkti. Kopumā ātrumposmu sarīkošanai tiks izmantoti LVM meža autoceļi 174 km garumā, no tiem 59 km tiks izmantoti divreiz.

LVM darbinieki kopā ar pasākuma organizatoriem jūnija sākumā apsekoja sacensību norises vietu un maršrutu dabā, lai pilnvērtīgi sagatavotos ātrumposmu norisei uz meža autoceļiem.

FIA pasaules rallija čempionāts ©Red Bull Content Pool
“Dažos ceļa posmos saskaņā ar LVM specifikācijām un rekomendācijām organizētāji veikuši ceļu seguma atjaunošanu, pastiprinot to ar drupinātu granti, atsevišķu iesēdumu labošanu, kā arī ceļu planēšanu. Seguma pastiprināšana veikta, piemēram, Zemgales reģiona Ūdru meža ceļā un Paideru brauktuvē,” stāsta LVM Zemgales reģiona vecākā meža infrastruktūras speciāliste Elīna Barkāne
“Vēlos izteikt pateicību “Latvijas valsts mežiem” par konstruktīvo sadarbību – spējām rast dažādus kompromisus, lai ātrumposms varētu notikt. Tā, piemēram, Kuldīgas novada Īvandē un Snēpelē nav ierīkoti skatpunkti, lai pasargātu jaunaudzes. Aicinām rallija apmeklētājus būt atbildīgiem, nemēslot mežā un būt īpaši piesardzīgiem ar uguni.  Novērtēsim mums sniegto iespēju izmantot meža ceļus FIA pasaules rallija čempionāta posma rīkošanai un izbaudīsim ralliju droši, ar rūpēm par dabu!” aicina “Tet Rally Latvia” direktors Raimonds Strokšs.

Rallija nedēļā, sākot ar 15. jūliju un līdz pat sacensību noslēgumam 21. jūlijā, noteiktos meža autoceļos tiks pārtraukta kokmateriālu pievešana, jaunu krautuvju veidošana, kā arī esošo krautuvju aizvešana, jo sacensību posmos sportisti uzsāks trases pieraksta veikšanu. No 18. jūlija, slēdzot satiksmi sacensību posmos, pilnībā tiks apturēta arī kokvedēju transporta kustība, līdz sacensību noslēgumam.

LVM apsaimniekoto meža autoceļu izmantotāji aicināti ar sapratni izturēties pret plānotajiem ierobežojumiem un, ja iespējams, rallija norises nedēļā neplānot ikdienas darbus un pārvietošanos pa sacensībām nodotajām teritorijām.

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam

izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent, Sportland un X3000, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, AOK, Ballīte Ballītē, Biķernieku trase, Conti STL, CSDD, DHL, Eco Baltia vide, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Getic, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Swan, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.