6/6/2024
LIEPĀJA, LATVIJA

BTA nodrošinās Latvijā vēl nebijušu apdrošināšanas polisi

Noslēdzies vairāk nekā gadu ilgušais apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) un FIA pasaules rallija čempionāta posma Tet Rally Latvia rīkotāja RA EVENTS kopdarbs, kā rezultātā BTA nodrošinās Latvijas sporta pasaulē līdz šim vēl nepieredzēta veida un satura apdrošināšanas polisi, ar kopējo segumu 25 miljonu eiro apmērā un neierobežotu apdrošināšanas gadījumu skaitu.

Latvijas Republikas normatīvie akti paredz, ka jebkuram publiskam pasākumam ir jābūt spēkā esošai apdrošināšanas polisei. Un, lai gan šāda kārtība ir ierasta prakse, būtiski pieminēt, ka apdrošināšanas polises unikalitāte slēpjas tieši FIA pasaules rallija čempionāta posma starptautiskajā tvērumā un čempionāta norisi pārraugošās Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) izvirzītajās specifiskajās apdrošināšanas polises prasībās un tās segtajiem riskiem.

Apzinoties FIA pasaules rallija čempionāta posma norises nozīmi un tā lomu Latvijas atpazīstamības veicināšanā, jau priekšlaicīgi tika sākts darbs pie šādas apdrošināšanas polises sarūpēšanas. BTA speciālistiem rūpīgi iepazīstoties ar niansēto prasību sarakstu, vienlaicīgi tika uzsāktas arī sarunas ar FIA un pasaules čempionāta rīkotāju WRC Promoter, lai precīzāk izprastu to būtību. Apdrošināšanas polises sagatavošanas laikā tika pieņemts lēmums arī piesaistīt ārvalstu partnerus, kas tieši specializējas augstākā līmeņa autosporta sacensību apdrošināšanā, tai skaitā arī Formula 1. Tādējādi, šīs polises saskaņošanas procesā piedalījās BTA darbības laikā vēl nepieredzēti plašs iesaistīto speciālistu loks, kuriem kopā strādājot izdevās rast risinājumu un nodrošināt visnotaļ unikālu apdrošināšanas polisi – ar noteiktu segumu 25 miljonu apmērā, bet bez ierobežota apdrošināšanas gadījumu skaita.

“No dažādiem aspektiem vērtējot, šīs polises sagatavošana sniedza mums jaunu un unikālu pieredzi. Nepieredzēti augstā apdrošināšanas polises detalizācija un tās unikālā būtība, procesā iesaistīto personu skaits un nepieciešamība iekļauties noteiktajā prēmijas apmērā, arī mums sagādāja garus pārdomu brīžus,” iesāk BTA valdes priekšsēdētājs Oskars Hartmanis. “Polises sagatavošanas procesā sazinājāmies ar partneriem Lielbritānijā, kur izsenis sastopamas dziļas apdrošināšanas tradīcijas, un, velkot paralēles ar autoralliju, kur rezultātu var sasniegt tikai nenogurstoši strādājot komandā, arī mēs atradām īsto starptautisko partneri, kura specializācija ļāva mums sagatavot gala piedāvājumu, parūpējoties par visu izvirzīto prasību ievērošanu, nodrošinot, ka Latvija varēs uzņemt paša augstākā sportiskā līmeņa autorallija sacensības!”
“Vēlos teikt lielu paldies apdrošināšanas akciju sabiedrībai BTA, par nesavtīgo un ilgstošo darbu, kura laikā saskārāmies ar virkni dažādu izaicinājumu. Šis process noteikti nebija no vienkāršākajiem, bet mūsu kopdarbs ir ļāvis sasniegt visnotaļ unikālu rezultātu! Man ir jāsaka milzīgs paldies, ka BTA nepadevās, bet ar apskaužamu degsmi turpināja darbu, izcīnot rallija specifikai pielīdzināmu uzvaru. Uzvaru, kas savukārt jau pēc dažām nedēļām ļaus Latvijā sagaidīt pasaules ātrākās rallija ekipāžas, kuras jau cīnīsies par savu uzvaru Tet Rally Latvia ātrumposmos!” uz paveikto atskatās RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

 Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia. Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

 

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent, Sportland un X3000, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un Sporta Avīze. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, AOK, Ballīte Ballītē, Biķernieku trase, Conti STL, CSDD, DHL, Eco Baltia vide, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Getic, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, SignTech, Swecon, Swan, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

 

Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam

izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām.

Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: http://www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.